Карконе вкара два пъти, докато Койотс вкара шест в третия период, залог на Голдън Найтс 7-4
AP News | 2024-04-06 | 07:16:19

ТЕМПЕ, Аризона (AP) — Майкъл Карконе вкара два пъти в третия период с шест гола на Аризона и Койотс се събраха от три гола победиха Вегас Голдън Найтс със 7-4 в петък вечерта.

Джош Доан, Ник Бюгстад ​​и Карконе отбелязаха за 67-секунден интервал по средата на третия, за да изравни 4-4 преди отклонението на Карконе от Зак Стикът на Whitecloud изведе Койотите напред с оставащи 5:13.

Джош Браун и Лоугън Кули отбелязаха в последните четири минути, когато Койотс спряха серията от седем точки на Голдън Найтс (6-0-1) . Кули вкара на празна врата. Алекс Керфут също вкара за Аризона, а Карел Веймелка направи 20 спасявания.

Клейтън Келър направи две асистенции, за да удължи серията си от точки до 10 мача, най-дългата активна серия в лигата.

Уилям Карлсон, Джак Айхел, Антъни Манта и Чандлър Стивънсън вкараха гол във втория период, когато Голдън Найтс водеха с 4-1 13 минути преди края. Логан Томпсън завърши с 25 спасявания.

Найтс загубиха шанс да се притежат еднолично на третото място в Тихоокеанската дивизия в напрегнатата надпревара за плейофите на Западната конференция. Вегас е наравно с Нешвил с 92 точки - една пред Лос Анджелис - като отборите се борят за позиция в плейофите. И тримата имат шест оставащи мача, нито един срещу друг.

Нешвил е четвърти в Централната дивизия, а Кингс са четвърти в Тихия океан. Първите три отбора във всяка дивизия автоматично се класират за плейофите, а първите двама останали спечелили точки печелят последните две места в плейофите на Запад.

Керфут изведе Аризона първи на таблото в 6:17 на втория период, когато ударът му с китка от най-лявата страна на левия кръг близо до страничните бордове удари блокировач на Томпсън и отскочи.

След това отчитайки само три удара през първия период, Голдън Найтс се съживиха с четири гола във втория период.

Айхел изравни резултата в 7:39, когато удари отскочил удар на Брейдън Макнаб, който Веймелка спря с гърдите си, но не можа да се контролира.

Карлсон направи 2-1 при оставащи 8:52, когато вкара с китен удар от вратата, след като взе падащ пас от Брендън Брисън.

Манта отбеляза три минути по-късно за преднина от 3-1 когато намери отворена страна при пробив 3 на 2, след като взе пас от Карлсон.

Голът на Стивънсън в последните две минути завърши големия период на Golden Knight.

Golden Knights: във Ванкувър в понеделник.

Койоти: в Сан Хосе в неделя.